Будинки з клеєного бруса

Такий сучасний матеріал, як клеєний брус знайшов своє застосування в індивідуальному будівництві. Будинки з нього виходять теплими і довговічними, а також відповідають всім вимогам міцності, що дозволяє зводити не тільки одноповерхові будівлі.

 

Клеєний брус виробляють з хвойних порід деревини, яка містить в собі велику кількість смол здатних протистояти вологості. Дошки хвойних порід піддають сушінню, в процесі якої відсоток вологості досягає лише 10%, що є відмінним результатом. Після сушіння матеріал проходить ретельний огляд на наявність таких дефектів, як сучки і деформація. При мінімальних відхиленнях дошки обробляються і йдуть до наступного етапу виготовлення бруса.

 

Наступним етапом є склеювання дощок між собою за допомогою спеціального клею і преса. Завдяки різному положенню однорічних кілець, отриманий матеріал має велику міцність. Після цього брус проходить обробку від паразитів антисептиками і захисну просочення спеціальними вогнестійкими і вологостійкими складами. Далі необхідно провести фарбування будинку з клеєного бруса. Завершальним етапом є надання брусу необхідного профілю і різноманітних пазів, значно прискорюють монтаж будівлі.

 

Переваги будинків з клеєного бруса — Основними перевагами таких будинків вважаються:

 

  1. Довговічність — за рахунок своєї обробки і міцності.

 

  1. Міцність досягається за рахунок конструкції матеріалу.

 

  1. Відсутність великий усадки пояснюється хорошою просушкой деревини, через що тріщини і деформації не з’являються.

 

  1. Екологічна безпека досягається застосуванням не тільки самого дерева, але і застосуванням високотехнологічних складів, які відповідають всім нормам і вимогам.

 

  1. Теплоізоляція надає будівлі комфорт і затишок, адже дерево — це найтепліший матеріал в будівництві.

 

  1. Вологостійкість пояснюється застосуванням хвойних порід деревини і використанням спеціальних захисних складів.

 

Технологія монтажу будинків з бруса практично не відрізняється від складання зрубу. На фундамент також кладуть обв’язувальний вінець і далі починається збірка конструкцією. Основною вимогою є контроль за горизонталлю, який можна влаштувати за допомогою рівня. Підготовлені бруси укладають відповідно до профілю і пазів, закріплюючи нижній і верхній ряди за допомогою нагелів на певній відстані один від одного. Між брусів також можна прокладати утеплювач, який грає роль ущільнювача. Заключним етапом складання будинку буде зовнішня обробка стін для додаткового захисту стін від вологості та інших факторів.