Боротьба з бур’янами

Великої шкоди городу і врожайності рослин можуть завдати бур’яни. Бур’яни відрізняються підвищеною життєстійкістю і пристосованість, при цьому вони здатні заглушити культурні рослини, зупинити зростання овочів. Є деякі правила, дотримуючись яких, можна зробити боротьбу з бур’янами максимально ефективною.

 

Наприклад, після прополки пирію повзучого не можна залишати його залишки для компосту, рослина може ожити і знову поширитися по ділянці. Одним з поширених бур’янів є лобода. Найкраще знищувати молоді паростки, вони легко висмикуються. Дорослі рослини мають сильні стебла і глибоке коріння. При цьому навіть у разі зрізування верхівок лободи в грунті залишається її коренева система, і рослина виростає заново.

 

При цьому у лободи дуже швидко дозрівають насіння, тому вона за короткий час може поширитися по всьому дачній ділянці. Потрібно своєчасно видаляти молоді рослини, поки ще не з’явилися насіння. Якщо ж потрібно видаляти вже дорослі паростки, то видаляйте їх повністю з коренем. Ще один бур’ян, відомий більшості дачників, — спориш. Якщо він вже розрісся суцільним килимом, то його складно і незручно полоти, тоді вже краще застосовувати гербіцид.

 

На багатьох городах можна зустріти осот. Ця рослина відрізняється сильною кореневою системою, її непросто висмикнути з землі. Якщо ж коріння залишаються в грунті, то наземна частина легко виростає знову. При цьому осот має швидко дозрівають насіння, які розлітаються по значній території. Складно вивести з ділянки берізку або берізка польова. Вона має дуже глибоке коріння, їх потрібно підкопувати для видалення.