Масляні фарби
 

Масляна фарба — найдавніший вид покриття, який популярний і користується попитом і сьогодні. Виготовляються ці фарби на основі масел, кращим з яких вважається масло льону. Фарби, виготовлені на основі кукурудзяного, соняшникової та соєвої олії не підходять для обробки внутрішніх приміщень. В цьому випадку краще фарби на основі олій, що висихають, таких як тунгове, конопляне і льняне. Купуючи масляну фарба оптом необхідно зробити акцент на те, щоб до складу застосовуваної оліфи входили тільки натуральні масла. Це доцільно з точки зору екології, так як оліфа на синтетичній основі може виділяти шкідливі речовини, і використовувати їх в житлових приміщеннях небажано.

Переваги масляних фарб в простоті застосування і невисокою ціною, виробництво їх дедалі збільшується. Пов’язано це з тим, що обсяги житлового будівництва безперервно ростуть і фарби даного виду доступні для всіх категорій споживачів. Крім цього, вони довговічні і надійні, відповідають санітарним вимогам. Використовують їх частіше для забарвлення дахів, стін, ванних кімнат і санвузлів. Вони добре захищають дерев’яні поверхні від зайвого пересихання, гнилі, добре миються, а оштукатурені поверхні — від механічних і фізичних руйнувань.

Густотерті фарби в основному використовують для житлових приміщень. Перед початком фарбування їх розводять оліфою. Висихає пофарбована поверхня в залежності від концентрації матеріалу від 15 годин і до півтори доби. Позначаються олійні фарби буквами МА. Для розведення густої фарби, а також для відмивання кистей застосовують ацетон в пропорції п’яти відсотків від обсягу фарби.

Масляна фарба економна у використанні, при фарбуванні в два шари на один метр площі витрата складе всього 150 -200 грам матеріалу. Склад її не складний і складається з порошкового пігменту і речовини для зв’язки на основі оліфи. Пігмент важчий і тому перед початком робіт фарбу необхідно ретельно розмішувати. Це важлива деталь в процесі фарбування. Наносять олійні фарби кисті або валиком. Шар фарби при цьому не повинен бути товстим, так як погано висохла плівка зіпсує зовнішній вигляд поверхні і призведе до втрати декоративності. Доцільно використання масляної фарби для грунтовки.

У будь-якому випадку не дивлячись на величезний асортимент оздоблювальних матеріалів, не варто відмовлятися від доброї помічниці — олійної фарби.