3D панелі з плити МДФ — достоїнства, недоліки, використання при облаштуванні

3D панелі з плити МДФ — достоїнства, недоліки, використання при облаштуванні

Категорія: Панелі МДФ

3D панелі — стінні або стельові — це оригінальна ідея обробки плоских поверхонь наших квартир і будинків. Як і більшість оздоблювальних матеріалів, 3D-панелі в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені, надають безліч можливостей для облаштування інтер’єру. Самі універсальні — з МДФ.

МДФ — що це за матеріал

Плити МДФ складаються з деревних волокон і органічних сполук, які зв’язуються і тверднуть при пресуванні. Вони легко піддаються механічній обробці. Плити МДФ в необробленому вигляді характеризуються гладкою і однорідною поверхнею, що робить їх відмінним матеріалом для подальшої обробки: облицювання, лакування або обгортання фольгою, наприклад, з високим глянцем.

Такі дошки використовуються при виробництві багатьох елементів конструкції і обробки. Вони використовуються в меблевій промисловості (для виробництва меблів), при виробництві елементів внутрішньої обробки, таких як шафи, панелі або оздоблювальні смуги, а також при виробництві будівельних столярних виробів або будівельних елементів.

Особливості панелей МДФ

Як ми вже згадували вище, одним з виробів з МДФ є панелі (стінові і стельові) в найбільш привабливому вигляді — 3D. Ця пропозиція для людей, які хочуть обробити свій інтер’єр розкішно і неповторно.

До переваг 3D панелей з глибоко фрезерованих плит МДФ можна віднести, перш за все, витончений, елегантний зовнішній вигляд і можливість створення будь-якого малюнка, який приходить нам в голову. Виробники даного виду панелей, крім десятків готових проектів, здатні реалізувати будь-який проект.

До незаперечних переваг також можна віднести їх водонепроникність, що дозволяє використовувати їх також у ванній кімнаті. Вони легкі і прості в установці, для чого достатньо дюбелів, клею або анкерів і основних інструментів. Ці панелі також можна вільно різати на деревообробному обладнанні. Ми також можемо замовити їх нарізку до потрібного нам розміру. Крім того, їх можна використовувати навіть на легких стінах з плит ГК або OSB. Також слід зазначити, що панелі можна з’єднувати між собою таким чином, щоб шви були непомітні. Ми легко можемо просвердлити в них отвори.

3D панелі з плит МДФ можна фарбувати будь-якою фарбою. Вибір спеціального засобу додатково поліпшить водонепроникність наших панелей. Більш того, ми можемо замовити їх розпис і вибрати один з додаткових декоративних ефектів, наприклад, піскоструминну обробку, сріблення або золочення. Крім того, у нас можна купити готові ламіновані або шпоновані панелі.

Завдяки своєму природному походженню, обговорюваний продукт також дозволяє стінам, які він прикрашає, дихати. Це хороший тепло- і акустичний ізолятор.

Як використовувати панелі МДФ

Ми можемо використовувати 3D панелі в будь-якому місці квартири. Вони можуть покривати всю стіну або тільки її частину. Разом з такими елементами обладнання, як диван, ліжко, крісло, піаніно, ванна або телевізор, вони створять оригінальне ціле. Об’ємний декор також може стати прекрасним фоном для каміна. У ванній, вітальні, спальні або холі наші стіни і стелі можуть стати багатовимірними.

Таким чином, панелі можна встановлювати по всій довжині і ширині стіни або створювати візерунки відповідно до нашими власними ідеями. Кріпимо їх по горизонталі і вертикалі, завдяки чому вийдуть унікальні прикраси. Ми можемо використовувати лише кілька панелей, щоб надати стіні тривимірний характер. Додаткові, різні моделі панелей можна комбінувати один з одним практично необмеженим чином.

Щоб підкреслити тривимірний ефект, давайте також розглянемо можливість доповнення панелей відповідним освітленням. Його джерело можна розмістити в підлозі або стелі — він підкреслить об’ємну глибину створеного нами візерунка.

Не тільки стіни і стелі

3D панелі, так як вони зроблені з плит МДФ, також використовуються в меблевій промисловості. Якщо ми не боїмося оригінальних рішень, ми можемо вибрати навіть фасади меблів, оброблені об’ємним пазом. Це може бути як кухонні меблі, так і меблі для ванної, а також комод для вітальні. Можливість їх обробки будь-яким кольором, швидше за все, більше ніде не знайде подібного набору.