Як правильно поливати квіти на час відпустки?
 

У кожному будинку можна зустріти «барвистих улюбленців» — це наші кімнатні квіти. Щодня нам треба приділяти час для турботи про них, поливу, їх треба зволожувати або обприскувати. Квіти треба любити, пестити і леліяти. Але настає пора відпусток, або низки тривалих вихідних (наприклад рік, травневі свята), і треба на тривалий період їхати з дому. Як вчинити зі своїми зеленими друзями? Як будуть без вас квіти? Як добре їх надійно полити і не допустити, щоб засохли?

Взагалі, треба щось придумати, щоб виправити ситуацію. Тепер вже з’явилися пропозиції віднести домашні квіти в спеціалізовані «притулки-для-квітів», де їх можна залишити на час відпустки. І якщо планується відсутність вдома на тривалий період — наприклад відпустку на пару місяців, то там зможуть забезпечити належний догляд. У «квітковому притулку» рослинам дадуть потрібний і відповідний догляд. У разі якщо Ваш квітка захворіла і буде потрібен більш ретельний догляд, то її можна помістити в притулок не стільки на період від’їзду, але і на період потрібний, щоб її вилікувати і привести в порядок.

Незважаючи на пропозицію подібних послуг по догляду, треба вміти і самому забезпечити умови для квітів без сторонньої допомоги на час, необхідний для приведення квітки в порядок. Без ретельного догляду важко забезпечити хороший стан рослини і яскраве цвітіння. Звичайно, квіти можна і придбати, тепер є багато квіткових салонів прочитать здесь, де пропонують величезний асортимент як букетів, так і кімнатних квітів.

Але ми все таки розглядаємо питання про самостійне вирощування рослин. Треба відзначити, що найбільш значним буде питання поливу. Важливим буде і питання освітлення, але це можна вирішити простіше — нехай перебувають на улюбленому і перевіреному місці. Тому перед відлученням не варто їх переставляти на нові місця.

А ось як поливати придумати складніше. В якості вирішення проблеми можна купити автоматичну поливалку для поливу кімнатних рослин і квітів. Як показав практичний досвід, це не ідеальний варіант. Доведеться попередньо випробувати і відрегулювати ступінь поливу, а на це може піти кілька місяців. Так що купити і налаштувати роботу поливу треба наперед, з запасом часу.

Є метод з використанням горщиків зі спеціальним подвійним дном. Нижній горщик заповнюється керамзитовий камінчиками і в нього треба налити воду. В іншому, верхньому горщику висаджується квітка, і поміщається зверху в перший, нижній горщик. Так добре поливати орхідеї та інші схожі квітки. Так методи не хитрі, але добре працюючі на практиці поради, можна з легкістю забезпечити догляд за квітами