Світильники — витончена деталь інтер’єру

Напевно, це вже не секрет, але за допомогою світла можна візуально зменшити або збільшити приміщення, а також підкреслити або, навпаки, приховати деталі інтер’єру. Тому вибір штучного освітлення повинен бути правильним. Дуже важливо пам’ятати про те, що надлишок або недолік світла може впливати на здоров’я людини. Не потрібно забувати і про те, що стилістика світильника не повинна відрізнятися від загальної картини інтер’єру квартири або будинку.

 

Всі світильники діляться на три основні групи:

 

  • Для додання інтер’єру теплою і затишною обстановки добре підходять вироби, виконані в стилі бароко.

 

  • Для додання додаткового шику, світла, цікавих світлових ефектів необхідний кристалічний стиль.

 

  • Для додання інтер’єру індивідуальності, ексклюзивності, незвичайності потрібно звернутися до ексклюзивного дизайнерського оформлення.

 

Основним правилом розміщення елемента штучного освітлення у вітальні є те, що лампи можна використовувати будь-яких розмірів одночасно. Це можуть бути люстри, торшери, бра. Головне, щоб світло одного з світильників акцентувався на якійсь певній деталі інтер’єру, будь то картина або телевізор.

 

Кухня (їдальня) — Основним джерелом в цій кімнаті повинна стати велика люстра, розміщена над столом. Вона може бути як статичною, так і з регулюванням, якщо кімната велика. Над робочою зоною також необхідно розмістити потужні невеликі світильники. Не забороняється використовувати невеликі додаткові бра на стінах. Головне, щоб світло було теплим і яскравим.

 

Спальня — При виборі штучного освітлення для спальні краще уникати великих люстр на стелі. Сюди прекрасно впишуться торшери, настінні бра або невеликі світильники для тумбочок. Головне — уникати прямого світла на ліжко. Сам світ повинен бути теплим, заспокійливим, ненав’язливим.

 

Ванна — У цій кімнаті основне джерело світла повинен знаходитися зверху. Допускається додатково розмістити по невеликому світильнику зліва і праворуч від туалетного дзеркала. Важливо, щоб всі джерела світла були захищені від попадання на них вологи.

 

Слід пам’ятати, що ми живемо на тій території, де відчувається брак сонячного світла, тому правильний вибір освітлення дуже важливий. Зробивши правильний вибір, можна домогтися додаткового затишку, унікальності і естетичного задоволення.