Поради по організації торгівлі квітами з нуля

Серед безлічі флористичних салонів і оптових фірм, які торгують квітами, завжди є вільна ніша для організації власного бізнесу. Питання полягає в тому, чи зможе новий бізнес запропонувати щось ексклюзивне на додаток до звичайного набору послуг, пропонованого іншими торговими точками. Право на існування вашого бізнесу буде визначатися здатністю запропонувати споживачеві більш якісний і дешевий продукт.

 

Ставши індивідуальним флористом, можна створити невелику фірму виключно для обслуговування корпоративних клієнтів, доходів яких буде достатньо для процвітання. Якщо планується створення мережі салонів такого сервісу, як доставка квітів в Києві, тут потрібен більший бюджет і значне збільшення трудовитрат. Але в основі завжди лежить неординарна ідея.

 

А знайти її можна тільки ретельно вивчивши існуючі нюанси квіткового ринку. Найчастіше неможливо відразу відрізнити на ринку фірму — одноденку, що відкривається на один сезон, від серйозного підприємства, зацікавленого розвивати бізнес на довгостроковій основі з залученням солідних інвестицій.

 

На відміну від інших аксесуарів, квіти товар швидкопсувний, який не можна заготовлювати про запас, з розрахунком на продаж в майбутньому. Для організації квіткового салону необхідно отримати відповідь на наступні питання, які види і сорти квітів актуальні в нинішньому сезоні і визначити кількість рослин, необхідне для закупівлі. Тому кожен гарний букет або квіткову композицію стоять у вітрині салону — це результат копіткої праці менеджерів і професійних дизайнерів-флористів.

 

Підбір досвідченого персоналу в компанію запорука її процвітання. Для природної селекції фахівців необхідно забезпечити можливість їх кар’єрного зростання, використовуючи бонусну систему як індикатор рівня продажів. Це дозволить співробітникам підтримувати форму і бути на хорошому рахунку у клієнтів. Досягти успіху, в квітковому бізнесі можна не в останню чергу за рахунок професіоналізму дизайнерів-флористів, професійний рівень яких необхідно підвищувати шляхом систематичного навчання. Або просто перекупити грамотних дизайнерів-флористів у конкурента.

 

Обслуговуючи своїх клієнтів, пам’ятайте, що в переліку товарів, що продаються і послуг знаходяться не тільки квіткові композиції, а й створюваний ними стиль життя. Людям, які купують квіти, ви надаєте можливість створити гарний настрій у себе вдома.