Японський сад каменів в ландшафтному дизайні

Сад каменів — це дуже цікавий, своєрідний і яскравий елемент ландшафтного дизайну. Кожен елемент цієї конструкції несе в собі глибокий сенс, і створити сад каменів не так вже й просто, як здається на перший погляд. Для його облаштування найкраще запросити фахівця або хоча б досконально вивчити питання за тематичними книгам і інтернет-ресурсів.

 

Створення гармонійного саду каменів вимагає знання основ буддизму, де проповідується споглядальне ставлення до природи. Можлива також оренда будинку на Новій Ризі з японським садом. Світ, що оточує людину, налаштовує його на розслаблення, спокій, щастя і гармонію. Ландшафтна композиція саду каменів повинна включати не тільки самі камені, але і воду, дерева, мох, пісок. Все це розташовується гармонійно символізує природу Японії — острова, гори, ліси. Вершина мистецтва ландшафтного дизайнера — так розташувати елементи саду каменів, щоб цей символізм читався без проблем.

 

У японському саду обов’язково повинен бути водойма з острівцем, з’єднаним із суходолом красивим мостом або ланцюжком каменів для переходу. За великим ставку можна плавати на човні. В саду каменів також можливе створення «сухого» ставка — майданчики з піском або гравієм з намальованими «хвилями». По поверхні «водойми» можна розташувати скелі-каміння і граблями зробити навколо них борозни, які будуть схожі на набігають хвилі. Таким же чином можна зробити «сухі» струмки і навіть річки.

 

У дизайні саду каменів повинен бути присутнім такий декор, як кам’яні японські ліхтарики, скульптури богів, пагоди. За саду проходять кам’яні доріжки, а в кінці однієї з них можна спорудити чайний будиночок. Звичайно, в саду повинні бути квітники, і рослини в них повинні нагадувати про Японію — це азалія, рододендрон, хвойні рослини, сакура, троянди, чагарники.

 

Символізм присутній в кожному, навіть найменшому, елементі саду каменів. Пісок і камені — це вода і скелі, намальовані граблями борозни на піску — це хвилі і брижі. Звивисті нерівні доріжки в саду — це символ життєвого шляху. Плоскі камені, на яких зручно стояти і милуватися садом, говорять про безпеку і гостинності господарів. А містки — це дуже складний символ: вони говорять про складності пізнання світу, тлінність людського існування і крихкості нашого буття.

 

Водоспади символізують зародження життя, а русло річки — саме життя, мудрість і досвід. Несуть в собі сенс і дерева, що ростуть в саду. Сосна — це довголіття, бамбук — гнучкість духу, клен — знання, фруктові дерева — любов і краса, мох — захист. У японському саду простим і звичним речам дається глибокий сенс, і споглядання саду вчить радіти і захоплюватися цим.